Výlety do okolí

Atraktivní okolí Hotelu Hrazany nabízí mnoho možností zajímavých a poutavých výletů a 120km cyklostezek:
Hotel Hrazany leží přímo u keltského opidia v přírodní památkové rezervaci. Zajímavostí, ke kterým stojí zato uspořádat výlet, je
v okolí mnoho, jmenujme alespoň rozhlednu Drahoušek, Zaoralovu vyhlídku, zámek Červený Hrádek, Vrchotovy Janovice, Vysoký Chlumec. Vyznavači sportu ocení 120 km cyklostezek po okolí přehrady, rybaření v přehradě a pěší túry k mnoha dalším zajímavým místům.
Naučná stezka Petrovicko
Vzdálenost: 27km
Pro jižní část Sedlčanska - Petovicko - se ujal výstižná název Kraj kamenů.
Po jeho krásách vás provede naučná stezka
 procházející středně težkým terénem z Petrovic do Týnčan-Meleny, která seznamuje na 20-ti informačních panelech s botanikou, zoologií, krasem, geologií a lidovou architekturou.
Rozhledna Drahoušek
Vzdálenost: 6,4 km
Rozhledna se nechází poblíž Sedlčan, a sice na vrchu Drahoušek u Osečan. Kopec je vysoký504m a věž i se stožárem má 48m, přičemž vyhlídka je ve 32m. Vidíte odtud např. Sukovy Křečovice, malebné Sedlčany a na obzoru hrad Vysoký Chlumec.
Křížová cesta Počepice
Vzdálenost: 20km
Křížová cesta patří k pobožnostem římskokatolické církve a v různých podobách je součástí téměř každého kostela. Nejčastěji se jedná o 14 obrazů s námětem ukřižování Ježíše Krista. Vzácností jsou opravdové kříže, rozmístěné podél cesty od kostela
k nedalekému kopci.
Křížkův mlýn 
Vzdálenost: 21 km
Pohádkový mlýn v Bláhově Lhotě patří
k nejstarším a nejlépe dochovaným památkám svého druhu u nás. Pochází z konce středověku - letopočet na jednom z jeho portálků jej datuje do roku 1507. K jeho pestré historii se váže řada pověstí a zajímavostí.
Muzeum vesnických staveb pod hradem
Vzdálenost: 17km
V současné době může návštěvník muzea ve Vysokém Chlumci zhlédnout celkem devět staveb, z nichž sedm je zpřístupněno formou interiérové či specializované expozice nebo sezónní výstavy. 
Drbákov – Albertovy skály
Vzdálenost: 14 km
Národní přírodní rezervace Drbákov-Albertovy skály nabízí sedmikilometrovou procházku s jedenácti zastaveními. Doporučujeme pevnou obuv, jde se po skalách, z nichž je úžasný výhled do vltavského údolí. 
Hrad Vysoký Chlumec
Vzdálenost: 17 km
Vysokochlumecký hrad je dominantou celého Sedlčanska a narozdíl od řady historických staveb obdobného charakteru se v jeho komnatách nezastavil čas. I v současnosti totiž slouží svému původnímu účelu, a sice obývání. 
Hvězdárna Sedlčany
Vzdálenost: 10 km
Vzhlédněte k obloze a pakliže shledáte příznivé podmínky, rozhodně se neváhejte vypravit na Cihelný vrch v Sedlčanech, kde je v provozu moderně vybavená hvězdárna.

 

ZPĚT

 
 

© 2013 MATY STUDIO